Aktualności

Wizyta Pierwszej Damy.

W dniu 31.01.2024 dom nasz i jego mieszkanki odwiedziła małżonka P. Prezydenta Polski, Pani Agata Kornhauser- Duda. Małżonka Prezydenta zwiedziła pracownie terapeutyczne oraz sale dziennego pobytu. Dużo czasu poświęciła na krótkie rozmowy lub krótką relację z mieszkankami. Mieszkanki zaprezentowały się w tańcu jasełkowym, a jedna z mieszkanek zrobiła niespodziankę; solowo, wykonała piosenkę Anny German. – ,,Każdy człowiek ma potrzeby odnieść sukces na miarę swoich możliwości. Sukces jest ważny, ale równie ważna jest radość z tworzenia i uczestniczenia w tworzeniu”, ,,ważne jest, że możecie rozwijać swoje talenty– podkreśliła Pierwsza Dama.

Pani Prezydentowa zwracając się do pracowników wyraziła podziw dla naszej pracy – ,,W tym rodzaju pracy i opieki niezwykle ważne jest, aby posiadać specyficzny rodzaj empatii. Umiejętność otoczenia opieką osób z niepełnosprawnościami tak, by czuli się zaopiekowani oraz po prostu docenieni.”

,, W Nowym Roku życzę Wam szczęścia, optymizmu, a przede wszystkim abyście się wzajemnie lubili. To jest niezwykle ważne: abyśmy się szanowali, a nawet kochali. Wtedy otaczamy się troską”– podkreśliła Pierwsza Dama, kierując swoje życzenia do podopiecznych i opiekunów ośrodka. Dyrektor, Pracownicy i Mieszkanki dziekują bardzo za ciepłe i pełne naturalności serdeczne spotkanie.